środa, 22 stycznia 2014

O EDUKACJI GLOBALNEJStowarzyszenie „Kuźnia” zaprasza na pokaz filmów o tematyce globalnej, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 23 stycznia, o godz.16.30 w Kolbuszowej, ul. Jana Pawła II 8. Wstęp wolny!

Prezentacja jest częścią ogólnopolskiego projektu „Myśl solidarnie, działaj lokalnie”, realizowanego przez Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce, więcej tutaj: www.msdl.kolping.pl, w którym nasze Stowarzyszenie bierze udział od maja 2013 r. Ostatnim jego etapem jest organizacja przez biorących w nim udział przedstawicieli ngo – spotkań nt. edukacji globalnej. Wszyscy chętni (nauczyciele, animatorzy kultury, młodzież, seniorzy i in.) będą mogli obejrzeć film „Włącz nas!”, a także drugi film nt. globalnych współzależności. Jak pisze Fundacja „Kultury Świata”: film „Włącz nas!” porównuje sytuację dzieci imigrantów w Argentynie i w Polsce. Pokazuje podobieństwa (aspekt globalny) i różnice (aspekt lokalny) w sytuacji migrantów [w obu krajach] (…) Przedstawia, w jaki sposób międzykulturowe działania i warsztaty animacyjne pomagają cudzoziemskim dzieciom wykluczonym z normalnego życia, wyrównać szanse edukacyjne i włączyć się w życie społeczne rówieśników z kraju goszczącego”.
Podczas spotkania będzie można zapoznać się z zagadnieniami tematycznymi edukacji globalnej, a także kilkunastoma publikacjami, w których znajdują się m.in. scenariusze zajęć do prowadzenia warsztatów międzykulturowych. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 692234520 lub: kuznia@silkuznia.art.pl.

A
kolejne spotkanie 30 stycznia:
- od godz.16.30 warsztaty dot. Afryki oraz pokaz zdjęć z MAROKO (dla dzieci
i młodzieży), 
- od godz.18.00 slajdowisko  "HISZPANIA, PORTUGALIA".
Serdecznie zapraszamy!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz