czwartek, 12 czerwca 2014

Wakacje w (red)akcji!

Jeśli jesteś ciekawy świata, czekamy na Ciebie!


Wraz z Tygodnikiem Korso Kolbuszowskie zapraszamy na „Wakacje w (red)akcji!”. To pomysł na spędzenie wakacji w mieście, które wcale nie muszą być nudne.

Projekt skierowany jest do uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych oraz 1 i 2 klas gimnazjów z gminy Kolbuszowa. Liczba miejsc na warsztatach dziennikarskich jest ograniczona. Miejsce jest tylko 15. Warto więc się spieszyć ze zgłoszeniami, bo decydować będzie kolejność zgłoszeń. Na maile czekamy do 25 czerwca.

Jak się zgłosić?
Żeby dostać się na warsztaty trzeba przesłać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy i wiek na adres mailowy: jradwanski@korso.pl lub mbogdan@korso.pl.

Kiedy zajęcia?
Warsztaty odbędą się w lipcu i sierpniu. Spotykać się będziemy dwa razy w tygodniu, popołudniami. Warsztaty poprowadzą Janusz Radwański, redaktor naczelny Korso Kolbuszowskiego i Marlena Bogdan – Marut, redaktor naczelna Tygodnika Regionalnego Korso z Mielca.

Co jeszcze?
Na uczestników czekają również warsztaty kreatywnego pisania, które poprowadzą członkowie grupy Loesje Polska. Będą też wycieczki do mediów regionalnych w Rzeszowie i do ciekawych miejsc, gdzie młodzi adepci sztuki dziennikarskiej spotkają bohaterów reportaży.

Czego się nauczycie?
Warsztaty pokażą Wam jak pracuje dziennikarz. Będziecie sami tworzyć informacje, reportaże. Nauczycie się robić zdjęcia prasowe i tworzyć fotoreportaże. Spotkacie ciekawych ludzi. Poznacie świat z zupełnie innej strony.

Co na koniec?
Na zakończenie wakacyjnego projektu, jego uczestnicy przygotują specjalne wydanie swojego Korso Kolbuszowskiego. Otrzymają też podręcznik młodego dziennikarza, opracowany specjalne na potrzeby projektu „Wakacje w (red)akcj!”.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 Projekt finansowany jest z programu Akademia Kreatywności 2014, Regionalnej Fundacji Rozwoju Serce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz