piątek, 8 maja 2015

FILMY OPTYMISTYCZNE - 8 i 9 maja


2 komentarze:

 1. W piątek (8 maja) filmy:
  „44” (25 min., 2013 r.) w reż. Aleksandry Góreckiej to zabawna opowieść o tym, jak widzą świat mężczyźni po czterdziestce. Film zdobył Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego. „Skrzydła” (30 min., 2013 r.) w reż. Michała Bajtały to dokument o zwariowanym młodym człowieku, którego marzeniem jest zbudowanie skrzydeł. Film został nagrodzony specjalną Złotą Rybą przyznaną przez autorów bloga Sfilmowani. „Ludzie ze stali” (23 min., 2014 r.) to z kolei dokument przedstawiający pracowników złomowiska, których życie zmieniło się na lepsze dzięki pracy w tym miejscu. Rafał Makolądra za ten obraz otrzymał Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego.

  OdpowiedzUsuń
 2. W sobotę (9 maja) filmy:
  „Galumphing” (40 min., 2013 r.) to inspirujący dokument Kamili Józefowicz o niezwykłej kobiecie, która zamieszkała samotnie na dzikim wybrzeżu Brazylii i prowadzi życie w zgodzie z naturą.
  A na koniec - Zdobywca Grand Prix festiwalu – „Kemping” (20 min, 2014 r.) w reż. czołowego twórcy niezależnego Krzysztofa Jankowskiego to super śmieszna komedia o rodzinnych wakacjach nad morzem i nauce tolerancji.

  OdpowiedzUsuń