środa, 24 czerwca 2015

Akademia dla maluchów

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych KUŹNIA kończy kolejną już edycję projektu „Akademia Malucha”, który otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Na dobry początek!” Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego.

Projekt skierowany był do dzieci (2-4 lat) i ich rodziców. A pierwszeństwo w zajęciach miały dzieci z gminy Kolbuszowa, nieuczęszczające do przedszkola. W projekcie wzięło udział 40 dzieci. Cykl spotkań dla maluchów objął tym razem: język angielski, rytmikę i zajęcia plastyczne. Zajęcia odbywały się od lutego do czerwca 2015 r. mniej więcej 2 razy w tygodniu, w 2 grupach wiekowych. Odbyło się łącznie 10 spotkań z jęz. angielskiego i rytmiki oraz 15 zajęć plastycznych. Podczas swoich pierwszych zajęć z jęz. angielskiego dzieci nauczyły się słów z zakresu tematycznego tj. powitanie, rodzina, kolory, mój pokój, mój ogród, zwierzęta, jedzenie, zabawki, moja twarz, zwroty grzecznościowe. Spotkania muzyczne miały formę zabawy z piosenką i z instrumentami muzycznymi, dzieci poznawały strukturę dźwięku: cicho-głośno, wolno-szybko, smutno-wesoło, muzykę ludową, zabawy zima-wiosna-lato. Z kolei warsztaty plastyczne związane były z tematyką: malarstwo (martwa natura, abstrakcje), landart – sztuka ziemi, rzeźbienie w glinie, malowanie instalacji z papieru, dekorowanie rzeźb. Więcej informacji: www.silkuznia.art.pl.


Cykl spotkań „Akademia Malucha 2015” został dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego z Warszawy, www.fundacja-steczkowskiego.pl, a także wsparty przez Regionalną Fundację Rozwoju Serce z Kolbuszowej, www.fundacjaserce.org.
Zajęcia odbywały się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej, Świetlicy PKPS oraz Klubie Zabaw Fiku-Miku w Kolbuszowej.
Wszystkim instytucjom serdecznie dziękujemy za współpracę przy projekcie!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz